اوزون درمانی زخم دیابتی

یکی از جدیدترین راه های درمان زخم دیابت اوزون تراپی است که به واسطه پیشرفت های علم پزشکی به وجود آمده است. اوزون درمانی زخم دیابتی برای ترمیم زخم ها بسیار موثر است و دارای نتایج بی نظیری می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا با مزایای استفاده از این روش آشنا شوید.

 

اوزون درمانی زخم دیابتیدلیل زخم دیابتی چیست؟

همانطور که مطلع هستید، دیابت یک بیماری مزمن است و در شرایطی به وجود می آید که بدن قادر به تولید انسولین نباشد. یا اگر هم انسولین تولید می شود، بدن توانایی استفاده از آن را به طور موثر ندارد. بیماران مبتلا به دیابت سطح قندخون بسیار بالایی دارند و تمامی قسمت های بدنشان درگیر این بیماری می شود. از جمله اختلالاتی که برای این افراد ایجاد می شود عبارت است از: بیماری انسداد عروقی، آسیب عصبی، اختلال عملکرد کلیوی و نقص بینایی. این اختلالات به شدت روی زخم های بدن نیز تاثیر می گذارند و روند بهبود زخم ها را کند می کنند. به طور مثال تخریب اعصاب و بیماری انسداد عروقی به عنوان عارضه دیابت به طور مشترک تاثیرگذاری بالایی در عدم بهبود زخم در پا ناحیه پا می شوند.

مزایای استفاده از اوزون درمانی زخم دیابتی

اوزون دارای خواص ضدالتهابی است که برای درمان زخم های دیابتی بسیار موثر می باشد.

برای درمان زخم های دیابتی اوزون تراپی به واسطه از بین بردن باکتری ها، قارچ ها، مخمرها ، انگل ها و ویروس ها به بدن کمک می کند.

اوزون تراپی قابلیت این را دارد که با ترشح هورمون ها و تولید آنزیم نقش موثری در درمان زخم ها داشته باشد.

بخار اوزون می تواند به بهبود فعالیت های مغزی کمک کند. و بهبود فعالیت های مغزی نیز باعث تسریع در روند بهبودی سایر اختلالات بدن از جمله زخم های دیابتی می شود. همچنین این ماده می تواند باکتری ها و آلودگی ها را از بین ببرد.

در کنار همه این موارد اوزون تراپی می تواند به تنظیم گردش خون بدن انسان کمک کند. و در نهایت باعث ایجاد سیستم ایمنی قوی در بدن بیمار شود.

با روش درمانی اوزون تراپی سیستم ایمنی بدن تحریک می شود و گلبول سفید تولید می شود و باکتری های وارد شده به بدن به سرعت نابود می شوند.

علاوه بر همه این موارد که در بالا ذکر شد، اوزون درمانی زخم دیابتی باعث می شود خطرات ناشی از دیابت و اختلالات ناشی از آن کاهش یابد.

 

کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر احمد محمود آبادی

تکارتراپی،ارتوکین،اوزون تراپی

اوزون درمانیمقالات

اوزوناوزون تراپی زانواوزون درمانیتزریق اوزون در مفاصلدیابتدیسک کمرزخم دیابتمزایای اوزون درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.