پرسش و پاسخ

سوالات متداول

آیا شما سوالی دارید ؟

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ شما را پیدا نکردید، لطفا به سؤال خود پاسخ دهید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

با سلام آقای دکتر حدوداً مدت 2 سال است که در هنگام ایستادن یا راه رفتن طولانی درد بسیار شدیدی را در قسمت کف پا به ویژه پاشنه پا حس می کنم به طوری که توانایی راه رفتن من کمتر شده و درد به مرور به قسمت ساق پا هم می رسد و البته مچ پا دچار درد شدیدی می شود. لطفاً راهنمایی ام کنید. پدرم کف پای صاف دارد اما دچار درد نمی شود برای درمان باید چه کنم؟ آیا کفی طبی کمک کننده است؟

با سلام شما لازم است حتماً معاینه شوید تا زنجیره حرکتی شما بررسی شود. چنانچه دچار مشکل اسکلتی خاصی باشید می توان با روش های درمان مختلف مانند کفی و … آن را رفع نمود.

با سلام حدوداً 2 ماه پیش به دلیل فتق و پارگی دیسک پای چپم به کلی خواب رفت بطوریکه دیگر توان حرکت نداشتم پای راستم هم تا مچ در گیر بود الان بعد از35 جلسه فیزیوتراپی حرکت و حس پاهایم به طور قابل توجهی برگشته ولی هنوز هم در پای چپم فوت دراپ دارم آیا احتمال برگشت کامل آن وجود دارد و با چه شیوه ای؟ چه تمرینهایی در بهبودی وضعیتم مؤثر است؟

سلام شما می بایست نوار عصب و عضله بگیرید و با توجه به شدت درگیری عصب پیش اگهی شما مشخص می گردد. روش درمان آن هم ورزش های تحت نظر پزشک معالجتان است.

سلام من 42 سال دارم کمی دچار گودی کمر هستم در روز یک ساعت ورزش پیلاتس انجام می دهم اخیراً وقتی که حرکات کششی یا دراز و نشت انجام می دهم دقیقاً یک مهره وسط کمر صدا می کند درست مثل جا به جا شدن برخی روزها هم در همین قسمت اندکی درد و احساس مورمور شدن دارم. لطفاً راهنمایی ام کنید.

با سلام از شدت ورزش های خود بکاهید و در صورت ادامه علائم نزد پزشک مراجعه کنید.

سلام مدت چهار سال است كه در قسمت كف پا و دقيقاً پنجه پا زمانی که راه می روم درد شديدی حس می كنم مثل اين كه رگی يا استخوانی در حال له شدن است. اين درد بين سه انگشت وسط ایجاد می شود. نوار عصب عضله و ام آر آی و راديولوژی رو هم به متخصص ارتوپدی نشان دادم که تشخیص پنجه چنگالی داد. سپس در همان قسمتی که درد داشتم داروی ضد التهاب كورتونی تزريق كرد که مدتی بهبود پیدا کردم. در كل نسبت به گذشته احساس بهتری دارم اما باز هم درد دارم و نمی توانم به درستی راه بروم و ورزش كنم. آيا جراحی لازم است؟

سلام فکر نمی کنم عمل جراحی باعث بهبود شما شود. علائم شما بیشتر به morton neuroma نزدیک است که با تزریق وضعیتتان بهتر شده برای کاهش درد کفی های خاصی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

سلام من 30 ساله هستم و دچار خشکی عضلات شدم به طوریکه نمی توانم راحت بنشینم یا دولا شوم و تقریباً 8 سال کمر درد شدید مقطعی داشتم اما اخیراً کمر دردم حاد شده و تیر می کشد به طوری که توان راه رفتن ندارم و باید 4 یا 5 روز استراحت مطلق کنم حتی ستون فقرات به یک طرف کج می شود و در جواب ام آر آی مشکل دیسک دیده نمی شود. آیا مشکل خشکی عضلات است در غیر اینصورت راهنمایی کنید. با تشکر

سلام شما لازم است از نظر روماتیسم ستون فقرات بررسی شوید.

سایر سوالات

عملکرد گاز اوزون پس از تزریق در بدن چگونه است؟

مهم ترین مسئله در موضوع اوزون درمانی این است که این گاز دارای چه خواصی ست و پس از تزریق چگونه اثر می کند؟

 گاز اوزون پس از تزریق شدن چند کار اساسی انجام می دهد:

 • میتوکندری را تنظیم می کند: اندامک درون سلولها را میتوکندری می نامند که وظیفه تولید انرژی را بر عهده دارد.
 • وضعیت گردش خون را بسیار بهتر و بیشتر می کند: اوزون قدرت بهبود فعالیت سلولها و همچنین بهبود عملکرد آنها را دارد.
 • یک سم زدای طبیعی ست: اوزون به دلیل داشتن بار یونی منفی اضافی قادر به چسبیدن به سموم مختلف در بدن است و به این شکل سبب تصفیه بدن خواهد شد.
 • اوزون یک گاز ضد قارچ، ضد سم، آنتی بیوتیک و ضد انگل قوی است: برخی بیماری ها به دلیل وجود انواع عفونت، باکتری، انگل و ویروس ایجاد می شوند. اوزون به دلیل خاصیت ذاتی خود می تواند بلافاصله پس از تزریق اقدام به نابودی عوامل ایجاد بیماری نماید.

سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند: بدن به صورت طبیعی برای تقویتِ خود اوزون تولید می کند و دقیقاً به همین دلیل وقتی از اوزون به صورت تزریق استفاده شود همان خاصیت را با شدت بیشتر در ناحیه مورد نظر ایجاد می کند.


آیا اوزن درمانی درد هم دارد؟

اوزون درمانی برای درمان طیف بسیار متنوع و مختلفی از بیماری ها استفاده می شود. این بیماری ها آنچنان متنوع هستند که تقریباً بیشتر رشته ها و شاخه های پزشکی را در بر می گیرند:

 • اورولوژی
 • عصب شناسی
 • زیبایی
 • ارتوپدی
 • بیماری های عفونی
 • زنان و زایمان
 • بیماری های مفصلی

و اما نکته بسیار مهم در تمامی این شاخه ها و بیماری ها این است که، برای اوزون تراپی هیچ نیازی به ایجاد برش های عمیق مانند جراحی های باز نیست و فقط با تزریق مقداری گاز اوزون که گازی بی رنگ و متشکل از سه اتم اکسیژن است، اقدام به درمان دردها و عوارض می شود. این نوع درمان در مقایسه با سایر روش های درمانی و جراحی هیچ دردی نداشته و فقط در لحظه تزریق کمی احساس گرما و شاید سوزش بسیار خفیف داشته باشید

از ما بپرسید